Her Ayın 3’ü Afyonlular Bükme Günü

2023 yılının ilk günleri idi. Facebook’tan takip ettiğim Afyonlular Dernek Başkanımız Murat Saltık Bey’in paylaşımını gördüm.
O paylaşımda ayın 3′ ünde BÜKME GÜNÜ olacağı yazıyordu. Oğlum Halit’le birlikte ilk bükme günümüze gittik.
Daha sonra Ramazan iftar programı oldu.
İftar için yeri biraz zor bulduk ama iftar yemeğine yetiştik çok şükür.
Ve o günden sonra dernek, her ayın 3’ü Afyonlular Bükme Günü olarak hemşehrilerimize bükme günü düzenleyerek özlediğimiz bükmeyi her ay ikram etmeye devam etti.
Arada katılamadıklarımız oldu ama genel olarak çoğuna katıldık.
Memleketimizin, Afyonumuzun en meşhur yemeklerinden olan bükmemizi özellikle mercimekli bükmeyi her ay bizlere ikram eden herkese çok teşekkür ederim. Allah hepsinden razı olsun.

Murat Saltık başkanımız bu yıl Ocak ayındaki bükme gününde bir müjde verdi. Bu sene 03.03.2024 yılında daha büyük bir organizasyon düzenleyeceğiz, Kartal belediyesi ile görüşüp Bülent Ecevit Kültür merkezinde program yapacağız demişti. Mart ayındaki Bükme Günü bir şenlik havası içinde diye söyledi.

Şuan bu satıları bu şenlik programında açılışı beklerken yazıyorum.
Salona girerken herkese bükme ve içecek ikramı yapıldı.
Daha önce bu salona birkaç düğün için gelmiştim. O yüzden bildiğim bir salon. Gördüğüm kadarıyla salondaki bütün koltuklar dolu maşallah.
Bu ayın sonunda belediye başkanlığı seçimi var. Ben bu satırları yazarken akp belediye başkan adayı salona girdi. Sonuçta bu kalabalıklar onlar için kendilerini tanıtmak için bir fırsat sayılır. Kısa birer konuşma yaptılar.
Şuan ki başkan Gökhan Yüksel’de gelir diye tahmin ediyorum. İlk başta gelmedi ama programın ilerleyen dakikalarında geldi.

Afyon Efeleri Halkoyunları ekibi çok güzel oynadılar. Onlardan sonra Afyon’dan gelen yerel sanatçılarımızı dinledim. Coşkulu bir şekilde şarkılarını söylediler. Onlar söyledikçe salon hareketlendi. Hatta teyzemizin biri Başkan Gökhan Yüksel’i de oynamaya kaldırdı. Gökhan Bey’in konuşmasından sonra araba olmadığı için otobüsle gitmem gerektiğinden vakit daha geç olmadan ben salondan ayrıldım.

Bir ara salonda çocukluk arkadaşım diyebileceğim bir arkadaşımı gördüm. İşimden ihraç olduğum dönemde birkaç kez konuşmuştuk. Sonra beni sosyal medyadan engellemiş. Programda birbirimizi görünce sadece baş selamıyla merhabalaştık o kadar.

Başta Murat Saltık Başkan olmak üzere emeği geçen herkese canı gönülden teşekkür ediyorum. Her ay büyük zahmete girip vakit ayırıp bu güzel organizasyonu yapıyorlar. Bizleri bir araya getiriyorlar. Allah hepsinden razı olsun.

Bildiğim kadarıyla bugün Murat Başkanın doğum günü. Kendisine sağlıklı, sıhhatli nice yıllar diliyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir