30 Günde 30 Blog Yazısı

1 aydır yani 30 gündür her gün yazdım çok şükür. Bu her gün yazmama sebep olan, beni bu konuda motive edense ilk yazıma ilham olan Özgürlük Yazarları filmi oldu. Orda ki hocamız ne olursa olsun her gün yazın demişti. Birkaç kez yazımı tamamlaması için Chatgpt’ den yardım aldığımı itiraf etmeliyim. Birkaç kez de daha önceden yazdığım yazıları güncelleyerek yayınladım. Aslında onlardan daha çok olsa daha iyi olur. Yorgun olduğum günlerde yayınlamak için çok güzel yardımcı oldular. Geri kalan tüm yazılarımı günlük olarak yazdım.

Ben sabahları erken kalkıp iş yapmayı çok severim. Geceleri çalışmak pek adetim değil. Üniversite de okurken de hiç geceleri sabaha kadar ders çalışan biri olmadım mesela. Erken kalkıp, sabah namazı ve güneş doğması ile güne başlamaya çalışan biriyim. Bu günlük yazma meselesinde de ilk başlarda sabahları yazmaya çalıştım ama onu tam oturtamadım. Eğer gün içinde yazamamışsam -ki neredeyse hiç gündüz yazmadım- gece 11-12 arasında yazıp, öne çıkarılmış görseli de ayarlayarak 12 olmadan yayınladım. Şuan bu satırları yazarken saat 23:44 gösteriyor. Hemen yayınlamam gereken bir yazı yani.

Birde çok mükemmeliyetçi biriy(d)im. Mesela illa masada oturacağım, bilgisayarım olacak, yazacağım konu belli olacak, F klavyem olacak gibi nedenlerden dolayı bir türlü bu düşünceyi aşamıyordum. Taa ki ilk yazımı cep telefonundan yazana kadar. Şimdi bilgisayarım yoksa cep telefonundan yazmanın rahatlığını yaşıyorum, çok şükür.

Mükemmeliyetçi olmamı hafifleştiren diğer bir şeyde web sitem. Küçük başla büyük düşün, mucize bantlar gibi sitelerimi tam olarak yapmadan yayına almamıştım. Blog yazılarını bile sadece birkaç tane yazdım orda. Ama burada neredeyse siteyi düzenleme adına daha hiç bir şey yapmadım. Eski Muhammet olsa içim içimi yer, web sitesi tam olmadan bu yazıların belki de hiç birini yazamazdım. Şuan sadece yazmaya odaklandım. Bu yüzden gözüm şu an yazmaktan başka bir şey görmüyor diye bilirim. Ama bir yazımda da bununla ilgili adım adım yapacaklarım yapacağımı yazmıştım. Bırakmış değilim yani. Web sitemi de güzel bir şekilde yaparım inşallah.

Şimdi yazıyı yayınlama zamanı. Yarın ve sağ oldukça yeni yazılardı görüşmek üzere.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir