40’ından Sonra Paten Sürülür Mü?

Paten sürmek, kaykayla kaymak gibi eğlenceli şeyler küçüklüğümden beri hep yapmak istediğim şeyler arasında idi. Biz küçükken bu aletlere ulaşmak pek kolay değildi. Masraflıydı. Pahalıydı. Bir de bunları yaparken kolunu bacağını kırma korkusu olunca hep hayalde kaldılar.

Anne ve babalar olarak ben yapamadım oğlum kızım yapsın diye bizim yapamadıklarımızı onlar yapsın isteriz. Bize nasip olmadı onlar mahrum kalmasın diye elimizden geleni yaparız. Tabi bu onların her istediğini yapmak anlamına gelmemeli. İmkânlar ölçüsünde onları şımartmadan yapmaya çalışıyorum.

Paten ve kaykayda bunlardan birisi. Özellikle Letgo gibi , Sahibinden .com gibi ikinci el sitelerinde olması bazı şeylere ulaşmayı kolaylaştırdı. Pandemi döneminde hem büyük oğluma hem küçük oğluma paten ve koruyucu aksesuar takımları aldık. Kaykay olmasa da patenden kısa sürede heveslerini aldılar. Artık pek sürmüyorlar.

Benimde hep sürme isteğim vardı ama benden geçti artık düşüncesi adım atmami engellendi. Sonuçta genç ve çocuk işiydi öyle değil mi?

Fakat gecen hastalarda bir şey oldu. Okuduğum İrade Terbiyesi kitabında yazar özellikle temiz hava alınmasını ve hareket edilmesini tavsiye ediyor. Vücudu hareket ettirme, vücuda temiz oksijen girmesi yollarından biri yüzme diğerini de paten sürmek olduğunu söylüyordu.

Başucu olarak gördüğüm bu kitap önemli bir nasihatte bulunuyordu. Paten sürmek ve yüzmek. Emir telakki ettim. Pateni araştırmaya başladım. Bu işler için yaşlandım artık düşüncesinden çıkıp sadece paten sürmeye odaklandım.

Paten içinde ikinci el siteleri araştırmaya başladım. Sahibinden’ de birkaç paten buldum. Bunlardan birisi de Afyon’da idi. Sömestr’de zaten gideceğim eğer satilmazsa gidince bakarız beğenirsem alırım dedim.

Excess marka paten ve yanında aksesuarları ile birlikte 495 TL yazıyordu. Çocuklarımla gitmiştim. Kontrol ettik, beğendik ve 450 TL ‘ye satın aldık. Böylece paten konusunda ilk adımı atmış ve yola çıkmış oldum.

Bundan sonraki öğrenme ve sürme süreçlerini de yazacağım inşallah.

Tekerime taş değmesin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir