Birazda Müzik: Bıkana Kadar Dinlediğim Şarkılar

İlk yazıma ilham olan Özgürlük Yazarları’nda ki sınıf hocamız ( kadını o kadar benimsedimki hocamız diyorum) öğrencilerine ne olursa olsun her gün yazmalarını söylemişti. Buna şarkı sözü, şiir gibi yazılarda dahil.

Bugün gün içinde yorulduğum için biraz kolaya kaçtım. Hiç yazmamaktansa şarkılara dümeni kırdım. Zaten bıkana kadar dinlediğim şarkıları yazacaktım. Kısmet bugüneymis..

Bir şarkıyı sevdiğim zaman artık bıkıp usanana kadar diliyorum. Ben 80’ler kuşağı ve 90’larda büyümüş bir çocuğum. Bu yüzden en sevdiğim ve sürekli dinlediğim şarkılarda genelde 90’lar şarkıları oluyor. Elbette yeni şarkıları da dinliyorum ama eskileri dinlemek daha çok keyif veriyor. Pal Nostalji radyo da dediği gibi “bu şarkılar unutulmaz..”

İşte son günlerde en çok dinlediğim şarkılardan bir demet:

1-Haluk Levent, Kaçış: Bu şarkının elektro gitar kısmı çok hoşuma gidiyor. Bana Mad Max Fury Road’daki gitar çalan adam sahnesini hatırlatıyor.

Kaçış şarkısını buradan dinleyebilirsiniz.👇

2-Barış Manço, Hayır : Sözlerini çok sevdiğim bir şarkı. Burada dinleyebilirsiniz.

3-Yeni şarkılardan Zerrin Özer, Basit Numaralar: Zerrin Özer’i uzun zamandır görmüyorduk. Son Mektup şarkısı da en çok dinlediğim şarkılar arasında ama son zamanlarda enerjisi yüksek olan bu şarkıyı hemen hemen her gün dinliyorum.

4-Hande Yener, Yoksa Mani: Çoğu şarkısını severek dinlediğim Hande Yener’in bu şarkısı son zamanlarda en çok dinlediğim şarkılar arasında.

5-Erdal Çelik, Gittin Gideli: Sanırım bu şarkıda orta okul zamanların da sürekli Tv’de çıkan en çok çalan şarkılardandi.

Şarkı bana çok içten ve samimi geliyor. O nedenle bu ara dinlediğim favorilerim arasında.

6-Serdar Ortaç, Yıldız Tilbe; Havalı Yarim: Şarkının enerjisinin yanında dans edenlerin ayaklarını ve ellerini çapraz oynattıklari yer çok hoşuma gidiyor.

Gelecek şarkılarda görüşmek üzere..

Keyifli dinlemeler..

İlk kez cep telefonumdan bir blog yazısı yazdım. Uygulamadan siteye giremedim. Mobil sürüm üzerinden yazdım. Beklediğimden kolay oldu. Bilgisayarda yazmanın rahatlığı kadar olmasa da kolay şekilde yazdığımı söyleyebilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir