Web Sitesi Kurduktan Sonra Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Eğer bir web sitesi kurmak istiyorsanız bunu çok kolay olduğunu söyleyebilirim. Bunun için Güzel Hosting’i ziyaret edip orada ki destek ekibine sormanız yeterli. Ben 2-3 yıldır Güzelnet kullanıyorum. Çok memnunum. Gece gündüz demeden çook kısa sürede cevap verip destek oluyorlar. Buradan tüm Güzelnet destek ekibine teşekkür ederim. Sizin için ayrıca bir yazı yazacağım 😉

Kendi web sitemizi kurmak için Youtube’da Udemy’de de web sitesi kurmakla ilgili pek çok eğitim ve video var. Onlara da bakabilirsiniz. Ben ilk web sitem olan kucukbaslabuyukdusun.com‘u Udemy’de ücretsiz bir eğitime bakarak kurmuştum. Şuan yapay zeka ve Chatgpt çağında yaşıyoruz. Artık web sitesi kurmak çok çok kolaylaştığını söyleyebilirim. Tek yapmanız gereken ilgi duymanız, biraz araştırıp adım atmak. Bu hayatta da böyle değil mi zaten?

Mesela benim kurduğum sitelerim var. İçleri pek dolu olmasa da kurdum yani 🙂 Hatta transdermal bantlarla ilgili çok güzel bir sitem vardı. Domain uzantısı “xyz” idi. Süresi dolunca siteyi uzatmadım. Kapandı.

Gelelim muhammetakcicek.com.tr web siteme. Bu domain adını aldıktan sonra da epey ilgilen(e)medim. Ta ki bu yılbaşına kadar. Yılbaşından bu yana ilk yazımda anlattığım filmden dolayı her gün bir yazı yazmaya çalışıyorum. Şükürler olsun. Tabi ben sadece yazmaya odaklandım. Site orijinal haliyle kaldı. En azından fabrikasyon ayarlarını düzenlemem gerektiğini düşünüyorum. Hiç olmazsa google’a falan bağlayayım ki kaç kişi okumuş okumamış arada onlara da bakmak faydalı olabilir di mi 🙂 Sonuçta nihai amaçlardan birisi de para kazanmak..

Bu yüzden daha önceki bir web sitemde “web sitesi kurulduktan sonra yapılması gereken 15 yada 20 madde” gibi bir yazıyı okumuştum. O yazıdakileri adım adım oradaki temel olarak yapılması gerekenleri yaptım. Güzel bir rehber oldu benim için. Hangi yazıydı bulamadım. Bulunca buraya linkini mutlaka koyacağım. Şimdi sekmelerde 22-23 kadar tane yazı açtım. Oradakileri yapacağım. Hangi işlemi yaptıysam buraya yazacağım. Faydalandığım web sitelerini de yazının en sonuna ekleyeceğim. Benim gibi olanlarınız olursa belki faydalanabilirsiniz. Birde sadece bu site için değil başka kuracağım site/ler içinde kendime de bir rehber olmuş olacak. İnsan bir şeyi en iyi öğretirken öğrenirmiş. Diğer sitelerim içinde temel bir çalışma olacak. Burada öğrenince artık onlara takır takır uygularım. Yazdıkça yazasım geliyor. Birde bu tür yaptığımız işlerin bize biraz keyif vermesi gerekir diye düşünüyorum. Sonuçta blog işi de Youtube ve benzeri platformlar gibi keyif işi. Severek yapmadıkça sürdürülebilir olması zor. Devamlılık olması için sevmek ve ilgi duymak lazım. Sabahın bu saatinde bu kadar giriş muhabbeti yeter sanırım. Hadi şimdi başlayalım; Vira Bismillah…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir