Letgo Türkiye’de Bitmiştir!

Letgo, 2015 yılında TV’lerde “Çek, yükle, mesaj at, letgo ile kolay sat!” la başlayan ve tok sesli bir adamın “ Let Goöoö “ diyerek biten bir reklamla hayatımıza girdi. 3 saniyelik dikkat çeken farklı reklamlarla ve sürekli “Çek, yükle, mesaj at, letgo ile kolay sat!” diye diye çok büyük bir kullanıcı kitlesine ulaştı. Gerçekten uygulama kullanımı çok kolaydı. Evlerimizde kullanmadığımız ya da kullanmak istemediğimiz A’dan Z’ye ne varsa herkes kolayca ilana koymaya başladı. Satıcı olarak, kolayca satmak istediğimiz ürünleri yükleyebiliyorduk. Alıcı olarakta çevremizde satılan ürünler için, satıcıyla kolayca iletişime geçme şansımız vardı.

Mesela ben Letgo’dan defalarca kitap aldım.

Hem de tek tek ya da toplu olarak pek çok kitap aldım.

Yine Mitsubishi Lancer ve Mitsubishi Colt arabalarımı Letgo’dan almıştım.

Çocuklarıma paten seti, eve sandalye takımları derken anlayacağınız üzere Letgo’nun sıkı bir kullanıcısı idim. Bununla birlikte pek çok eşyamı da satma imkanım oldu. Bir ara yurtdışına gidenlere sarmıştım. Pek bir şey almasam da arama çubuğuna “yurtdışına” kelimesini yazınca yaklaşık 700 civarında ürün çıkıyordu. Şuan bu yazıyı yazarken tekrar baktım. Yurtdışına diye yazınca sadece ve sadece 18 ilan çıktı. Yine bir örnek daha vermek istiyorum. Mesela önceden istediğimiz ürünü aramaya yazıp kaydediyorduk. Ve o ürünle ilgili bir ilan olunca bize bildirim geliyordu veya uygulamada toplu bildirim görüyordum. Örnek vermem gerekirse; “Şeytan Sofrası” kitabını bu şekilde favorilerime ekledim. Gün içinde istediğim kitap hariç yemek yediğimiz sofra ile ilgili pek çok ilan düşüyordu 🙂 . Algoritma aramada ki kelimelerle ilgili her şeyi gösteriyordu. Sevmesem de bu bile güzel bir özellikmiş. 

Letgo’nun Bittiği An!

Sanrım 2022 yılının son ayları idi. Letgo’ ya bir güncelleme yapıldı. O günçelleme Letgo’nun Türkiye’de bittiği tarihtir. O tarihten sonra Letgo’ dan ne bir ürün aldım ne de bir şey sattım. Daha önce bir şey ararken ilk baktığım yer her zaman Letgo olurdu. 2022 yılındaki o güncellemeden sonra Letgo benim için bitti! Hatta 2023’te ilk kez Nadir Kitap’tan kitap aldım. Dolap ve Gardrop uygulamalarına yöneldim.

Muhtemelen Letgo Oto Plus’a ağılık verdi. Oto Plus uygulaması çıkmasıyla Letgo uygulaması resmen katledilmiş oldu. Belki de bilinçli bir operasyondu. Bilemiyorum….

Bu arada yakın zamanda ki şikayetlere baktığımda anlamsız şekilde pek çok kişinin hesabının da kapatılmaya başlanmış olduğunu gördüm.

Letgo yetkilileri uygulamanın işe yaramaz hale geldiğinin farkında mı bilemiyorum. Eğer farkındalarsa ve buna göz yumuyorlarsa bir şey diyemem. Ama bunun farkında değillerse kullanıcılara kulak verip bir an önce eski haline döndürmeleri Letgo’nun geleceği adına iyi olacaktır. Eğer ne yapacaklarını bilmiyorlarsa 3 milyon TL karşılığında seve seve o eski ihtişamlı günlerine dönmesi için yardımcı olabilirim. 🙂

Çek, yükle, mesaj at, letgo ile kolay satAMA!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir